Yalova Valiliği
Yalova Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Yalova Valiliği
Yalova Valiliği

5 Haziran Dünya Çevre Gününde Valimiz Ziyaret Edildi

08 Haziran 2020
5 Haziran Dünya Çevre Gününde Valimiz Ziyaret Edildi
5 Haziran Dünya Çevre Gününde Valimiz Ziyaret Edildi

5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle Valimiz Sayın Muammer EROL makamında ziyaret edilerek kendisi ile Çevre Günü hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

1972 yılında İsveç'in Stockholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla 5 Haziran günü, Dünya Çevre Günü olarak kabul edildi.

Çevre sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekmek, halkın katılımını geliştirmek üzere dünya genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenerek her yıl 5 Haziran günü, “Dünya Çevre Günü” olarak kutlanır. Küresel farkındalık oluşturma noktasında “5 Haziran Dünya Çevre Günü” çok büyük önem taşımaktadır.

İl Müdürlüğümüz de İlimiz genelinde farkındalık oluşturma konusunda özverili bir şekilde çalışmaktadır. Çevrenin sadece denetim ile korunamayacağı fikri üzerinden hareketle öncelikli olarak geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızla birlikte değişik organizasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Bu yıl pandemi dolayısıyla sanal ortamda gerçekleştirilen etkinliklerimizle farklı bir yöntem tercih edilmiştir. Çevre ile ilgili hazırlanan videoların tarafımıza gönderilmesi üzerine birbirinden güzel mesajlar içeren videolar web sitemizde yayınlanmıştır. Yayınlanan videolar üzerinden kura çekimi gerçekleştirilerek hediye kazananlar belirlenmiştir.  

Çevre denetimlerimiz ve etkinliklerimiz şartların elverdiği ölçüde devam etmekte olup Yalovamızın havasını, suyunu, toprağını ve tüm güzelliklerini korumak için özverili bir şekilde çalışılmaktadır. 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır