Yalova Valiliği
Yalova Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Yalova Valiliği
Yalova Valiliği
Atık Gönderme Talebi Oluşturma

Atık gönderim işleminde, Basılı Ulusal Atık Taşıma Formu (UATF) yerine MoTAT üzerinden otomatik olarak oluşturulan “Taşıma Numarası” kullanılacaktır.

Bakanlığımızca gerçekleştirilen Atık Yönetim Uygulaması/MoTAT yazılımı güncellemesi işlemleri tamamlamıştır. Bu doğrultuda Bakanlığımızca yetkilendirilmiş olan ATSS firmaları mobil cihazlarda güncelleme işlemlerini başlatmıştır. Cihaz güncelleme işlemleri gerçekleşmeyen mobil cihazlar için ise basılı UATF kullanımı bir müddet daha devam edecektir. Ancak İl Müdürlüğümüzde UATF kalmamıştır UATF ihtiyaç olması durumunda diğer illerden veya elinde UATF bulunan tesislerden temin edilebilir.

Atık gönderim işlemi yapılırken Basılı UATF (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden satın alınan) kullanılmayacaktır. Yeni yazılım güncellemesi ile mobil cihaz ekranı üzerinde UATF numarası giriş alanı kaldırılmıştır. Yükleme esnasında mobil cihaza TKN ve TDN girişi yapılmasıyla birlikte sistem tarafından “Taşıma Numarası” (basılı UATF’nin yerine geçen) otomatik olarak oluşturulacaktır.

Atık gönderim işlemleri aşağıda videolar ile anlatılmaktadır.

Atık Taşıma Talebi Oluşturma

Tıbbi Atık Taşıma Talebi Oluşturma

50 Kg’dan az atıklar için atık Talebi Oluşturma